دات نت نیوک
X
تاریخ انتشار: چهارشنبه 09 مرداد 1398
7 ابزار برتر و رایگان بررسی بک لینک

  7 ابزار برتر و رایگان بررسی بک لینک

امتیاز: Article Rating

در ۲ سال گذشته موارد زیادی در مورد سئو یا همان بهینه سازی سایت تغییر کرده ، اما یکی از مواردی که به همان شکل باقی مانده بک لینک است.

قبلا هر چه تعداد بک لینک هایی که شما از سایت های دیگر گرفته بودید بیشتر بود ، رتبه بهتری هم در موتورهای جستجو به دست می آوردید. اما از سال ۲۰۱۵ همه چیز به این بستگی دارد که شما چه تعداد بک لینک های با کیفیت دارید.

آپدیت الگوریتم پاندا در سال گذشته باعث شد لینک های بی کیفیت و بی ارزش تأثیر خود را از دست بدهند. ابزارهایی که امروز معرفی می کنیم شما را در بررسی بک لینک یاری می کنند تا بتوانید متوجه شوید سایت شما چه تعداد بک لینک از سایت های دیگر کسب کرده است.

چرا به ابزار بررسی بک لینک نیاز دارید:

زمانی که یک وب سایت به صفحه اصلی سایت شما و یا یکی از صفحات دیگر آن لینک می دهد ، به این بک لینک گفته می شود. بک لینک ها به عنوان یکی از مهم ترین عوامل مؤثر برای بهبود رتبه در نتایج موتور های جستجو به حساب می آیند. اگر چه با گذشت زمان ، گوگل اولویت بک لینک ها را کاهش داد و فاکتورهای دیگری را برای بهبود رتبه سایت ها اضافه کرد.

بک لینک ها معمولا به دو دسته تقسیم می شوند: بک لینک های Dofollow و بک لینک های nofollow . زمانی که در مورد بک لینک ها صحبت می شود ، معمولا منظور ایجاد لینک های Dofollow است. تعداد مناسب بک لینک های با کیفیت کمک شایانی در بهبود اعتبار صفحه سایت و در نتیجه بهبود رتبه سایت می کند.

 

ابزارهای رایگان بررسی بک لینک

 

SEMRUSH : محبوب ترین با امکانات متعدد

SEMRUSH یکی از محبوب ترین ابزارهای بررسی بک لینک در جهان است. البته این سایت به کشورهای مختلفی سرویس می دهد که متأسفانه ایران در بین آنها نیست اما با این وجود اگر آدرس سایت خود را در آن وارد کنید باز هم اطلاعاتی نظیر تعداد بک لینک ها و اینکه از کدام سایت لینک گرفته اید را به شما نمایش می دهد.

قبل از اینکه در مورد ویژگی ها و امکانات SEMRUSH توضیح دهیم ، لازم است بدانید که این یک ابزار رایگان نیست اما اطلاعاتی را به صورت رایگان هم در اختیار شما می گذارد. خوب است بدانید استفاده کامل از این سرویس حداقل ماهی ۷۰ دلار هزینه خواهد داشت. این نرم افزار دارای یک پایگاه داده بزرگ است که به صورت روزانه آپدیت می شود و به شما این امکان را می دهد تا بررسی بک لینک را با دقت بالا انجام دهید. تصویری که در ادامه می بینید مربوط به صفحه اصلی نرم افزار است که اطلاعات مربوط به بررسی بک لینک های سایت shoutmeloud.com را نمایش می دهد.

همانطور که مشاهده می کنید ، این سرویس اطلاعات دقیقی را به شما نشان می دهد. از جمله اینکه کدام نوع دامنه ها بیشتر به شما لینک داده اند و یا از کدام کشورها بیشتر لینک گرفته اید. علاوه بر اینکه از این سرویس می توانید برای بررسی بک لینک های سایت خودتان استفاده کنید ، بک لینک های سایت رقبا را نیز می توانید با این ابزار رصد کنید. SEMRUSH همچنین امکان مقایسه بک لینک های شما با دیگران را نیز مهیا می کند و گزارش کاملی در این مورد به شما می دهد. تصویری که مشاهده می کنید نمونه ای از مقایسه بک لینک های ۳ سایت مختلف است.

در کل می توان گفت SEMRUSH ابزاری است که اگر قصد بررسی بک لینک های سایتتان را به طور کامل دارید ، باید همین امروز از آن استفاده کنید.

AHrefs : مفید برای شناسایی لینک ها مضر

AHrefs ابزار بعدی می باشد که شایسته قرار گرفتن در این لیست است. این ابزار هم با دریافت هزینه به شما سرویس می دهد اما با ثبت نام رایگان ، تحلیل کاملی از بک لینک های سایت شما به همراه اَنکِر تکست آنها را در اختیارتان می گذارد. همچنین شما می توانید ببینید در طول زمان ، تعداد بک لینک های شما چه مقدار زیاد و یا کم شده است.

بر اساس آپدیت الگوریتم پنگوئن ، اگر سایت شما توسط سئوی سیاه در حال ضربه خوردن باشد این ابزار می تواند همچون یک نجات غریق به کمک آن بیاید چرا که شما می توانید جزئیات دقیق تمام لینک هایی که با عناوین غیر مرتبط به سایت شما داده شده اند را ببینید.

OpenLinkProfiler :

OpenLinkProfiler یکی از جدیدترین ابزارهای بررسی بک لینک است ، کاملا رایگان است و به شما این امکان را می دهد تا لیست کاملی از بک لینک هایی که به سایت شما داده شده اند را مشاهده کنید. شما همچنین می توانید با استفاده از این ابزار یک لیست ۱۰۰۰ تایی از آخرین بک لینک های سایتتان را در قالب یک فایل csv دریافت کنید. این ابزار شاید بهترین ابزار بررسی بک لینک باشد که به صورت رایگان وجود دارد.

BuzzSumo :

این ابزار هم مثل دو تای اولی هم به صورت رایگان وجود سرویس می دهد و هم هزینه ای. نسخه هزینه ای به شما این امکان را می دهد که بک لینک های داده شده به دامنه اصلی و یا هر صفحه دیگر سایت را بررسی کنید. همچنین شما می توانید لیست بک لینک ها را در قالب فایل csv و یا اکسل دریافت کنید.

BackLinkWatch : رایگان اما نه خیلی دقیق

BackLinkWatch یکی از محبوب ترین ابزارهای بررسی بک لینک است. یکی از ویژگی های این ابزار که زیاد هم جالب نیست ، استفاده آن از تبلیغات پاپ آپ است. اگرچه این نوع تبلیغات تنها با یک کلیک بسته می شوند اما به هر حال برای بسیاری از کاربران خوشایند نیستند. BackLinkWatch هم لیست کاملی از بک لینک های سایت شما را نمایش می دهد.

Open Site Explorer :

اگر شما بخواهید بک لینک های دو و یا چند سایت را با هم مقایسه کنید ، Open Site Explorer بهترین گزینه است. این ابزار زمانی بهتر کار می کند که شما یک اکانت از MOZ تهیه کرده باشید هر چند نسخه رایگان این ابزار هم به اندازه کافی برای شروع بررسی بک لینک های سایت شما و رقبایتان خوب هست.

Link Diagnosis:

Link Diagnosis: امکانات متفاوتی را در کنار امکان بررسی بک لینک های سایت شما ارائه می دهد. به طور مثال: اگر شما یک گزارش دقیق برای بهینه سازی سایت بخواهید و یا اگر گزارشی از بک لینک های یک صفحه از سایت و یا کل سایت را بخواهید ، Link Diagnosis تمامی این امکانات را در اختیار شما قرار می دهد. البته مهم است بدانید که این ابزار با فایر فاکس بهتر کار می کند.

در این مطلب برخی از سریع ترین و مطمئن ترین ابزارهای بررسی بک لینک های سایت معرفی شدند. اگر شما هم ابزار مطمئن دیگری را می شناسید آن را در قسمت نظرات معرفی کنید تا دیگران هم بتوانند از آن استفاده کنند.

منبع : shoutmeloud.com
اشتراک گذاری
تصاویر
  • 7 ابزار برتر و رایگان بررسی بک لینک
ثبت امتیاز